Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

MOTOARENA TORUŃ im. MARIANA ROSEGO
W TORUNIU

W czerwcu 2009 roku oddano do użytku najlepszy stadion żużlowy na świecie – toruńską MOTOARENĘ. Jednym z elementów świadczących o jego klasie jest nowoczesny i funkcjonalny system biletowy zainstalowany przez firmę SPORTDATA, spełniający wymogi usta- wy o bim. Na stadionie organizowane będą rozgrywki żużlowe Ekstraligii oraz przynajmniej przez najbliższe pięć lat najważniejsza impreza w światowym kalendarzu zawodów żużlowych - Speedway Grand Prix. Sympatycy żużla z całego świata będą mogli zakupić bilety na te imprezy zarówno w Inter- necie - w dwujęzycznym sklepie www, jak też w jednej z 16 kas na obiekcie oraz w punktach sprzedaży na mieście. Bilety print@home zakupione i wydrukowane w domu przez kibiców będą upoważniały do bezpośredniego wejścia na obiekt. Stali kibice będą mogli skorzystać z oferty zakupu karnetów upoważniających do wejścia na wszystkie imprezy danej rundy rozgrywkowej.

Wejście na obiekt z ważnym biletem odbywać się będzie poprzez wysokie kołowroty wyposażone w sprawdzarki biletowe. Kibic po pozytywnej weryfikacji biletu będzie mógł wejść na stadion. W momencie sprawdzania biletu jego wizerunek zostanie zareje- strowany przez kamery zainstalowane w konstrukcji każdego toru wejściowego kołowrota i powiązany z numerem jego biletu, a w przypadku biletów imiennych również z danymi osobowymi. Rozwiązanie takie pozwala na identyfikację kibiców oraz ułatwia rozpatry- wanie reklamacji, w przypadku nieudanej próby wejścia kibica na stadion. System kontroli biletów na bieżąco prezentuje poziom zapełnienia stadionu w rozbiciu na poszczególne sektory i wejścia.

Motoarena Toruń im. speedway'a i wybitnego zawodnika Mariana Rosego w Toruniu to stadion żużlowy, położony przy ul. Pera Jonssona 7 w Toruniu na powierzchni około 26.649 m². Obiekt jest własnością miasta, użytkowany jest natomiast przez polski klub żużlowy Unibax KS Toruń S.A.

W 2009 r. w plebiscycie zorganizowanym przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej, Motoarena zdobyła tytuł Sportowego Obiektu Roku. Stadion posiada specjalistyczną nawierzchnię z odwodnieniem, przeznaczoną m.in. dla speedway'a, speedroweru, four- crossu, zawodów hipicznych i innych dyscyplin sportowych. Pojemność Motoareny to 15.500 miejsc, w całości zadaszonych.
Copyright 2011 © SPORTDATA | ARENA ON-LINE
Home |  O firmie  |  Realizacje  |  Pobierz  |  Kontakt