Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

STADION ŻUŻLOWY
W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

Stadion Żużlowy w Gorzowie Wielkopol- skim to pierwszy stadion żużlowy w Polsce, który został wyposażony w ele- ktroniczny system sprzedaży i kontroli biletów. Instalacja ukończona w kwiet- niu 2008 roku umożliwiła budowanie bazy kibiców oraz sprzedaż biletów i karnetów w kasach na stadionie i punktach sprzedaży na mieście.
Sprawne wpuszczanie kibiców na sta- dion odbywa się od tego czasu poprzez wysokie kołowroty wyposażone w sprawdzarki biletowe do odczytu bile- tów z kodem kreskowym 1D, 2D i chi- pem RFID w standardzie MIFARE. Również osoby niepełnosprawne objęte zostały elektroniczną kontrolą biletów – dostając się na obiekt poprzez wysoką bramę inwalidzką z czytnikiem biletów.

Pod koniec 2010 roku rozpoczęto kolejną modernizację i rozbudowę stadionu, która objęła także system biletowy. Zainstalowano dodatkowe kołowroty ze sprawdzarkami biletowymi i montowanymi od strony wewnętrznej stadionu - sygnalizatorami świetlnymi. Sygnalizatory zamontowano również na wszystkich dotychczas istniejących wejściach. Ułatwiają one pracę służbom ochrony – prezentując za pomocą kolorowej sygnalizacji świetlnej status biletu sczytywanego przez kibica na sprawdzarce biletowej. Dzięki temu ochrona dostaje informacje min. o osobach posługujących się biletami ulgowymi i może sprawdzić ich uprawnienia do zniżki.

W ramach modernizacji zainstalowano również najnowszą wersję systemu sprzedaży biletów, spełniającą wymagania ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz umożlwiającą kibicom gorzowskiego żużla zakup biletów i karnetów już nie tylko w punktach sprzedaży, ale również przez Internet.
Stadion wykorzystywany jest głównie do żużlowych rozgrywek ligowych, ale także do organizacji imprez plenerowych. Posiada 15 280 miejsc. Na stadionie tym regularnie rozgrywane są mecze ligowe Stali Gorzów Wielkopolski, imprezy rangi Mistrzostw Polski, a także Memoriał im. Edwarda Jancarza - turniej upamiętniający legendę gorzowskiego żużla. Ponadto działacze miejscowego klubu wraz z miastem, starają się o organizacje wielu imprez międzynarodowych.

5 września 2009 roku został rozegrany na "Jancarzu" finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Po tym wydarzeniu, firma Benfield Sports International (BSI), zarządzająca organizacją żużlowych imprez międzynarodowych, przyznała Gorzowowi Wielkopolskiemu organizację jednego z półfinałów Drużynowego Pucharu Świata, który odbył się 24 lipca 2010 roku. W sezonie 2011 na tym stadionie rozegrany zostanie baraż i finał Drużynowego Pucharu Świata. Klub także, wraz z miastem, w latach 2011-2015 uzyskał prawo do rozgrywania jednego z turniejów cyklu Grand Prix, które wyłaniają Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu.
Copyright 2011 © SPORTDATA | ARENA ON-LINE
Home |  O firmie  |  Realizacje  |  Pobierz  |  Kontakt