Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

STADION MIEJSKI
W SZCZECINIE

W sierpniu 2010 roku SPORTDATA przekazała do eksploatacji system identyfikacji, sprzedaży biletów i kontroli wejścia osób uczestniczących w meczach piłki nożnej rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Szczecinie. W ramach realizacji projektu na stadionie zainstalowano 9 wysokich kołowrotów wraz z czytnikami kart zbliżeniowych w standardzie MIFARE. Każdy tor wejściowy kołowrotu wyposażono w kamerę monitorującą proces wejścia kibiców na obiekt oraz w mobilny terminal służący do identyfikacji tożsamości kibiców. Na 7 stanowiskach do obsługi kibica oraz w sklepie www można obecnie założyć swój profil w systemie, wyrobić KARTĘ KIBICA, zakupić bilet pojedynczy lub karnet poprzez doładowanie KARTY KIBICA uprawnieniami do wejścia na obiekt. KARTA KIBICA Pogoni Szczecin jest również kartą bankową – umożliwia więc kibicom wykorzystanie jej także w celach płatniczych poza stadionem.

Na przełomie roku 2011 i 2012 zamontowano dodatkowe punkty kontrolne. Na stadionie zainstalowanych zostało kolejnych 10 punktów kontrolnych (5 wysokich podwójnych kołowrotów) ze sprawdzarkami biletowymi umożliwiającymi szybki odczyt kart RFID, kamerami i mobilnymi terminalami służącymi do identyfikacji osób wchodzących.

Obecnie system kontroli biletów to 13 podwójnych oraz 3 pojedyncze kołowroty wysokie - wyposażone w urządzenia do elektronicznej kontroli wejścia i identyfikacji kibiców. Na stadion mogą więc już bez kolejek wejść wszyscy kibice posiadający KARTĘ KIBICA klubu Pogoni Szczecin wraz z wykupionymi uprawnieniami do wejścia na daną imprezę.

Rozbudowa systemu zbiegła się w czasie z awansem klubu Pogoni Szczecin do rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy, który na pewno będzie skutkował zwiększoną frekwencją kibiców w nowym sezonie w czasie rozgrywek ligowych. Większa przepustowość systemu pozwoli na szybsze zapełnienie stadionu kibicami piłki nożnej.

Stadion Miejski im. Floriana Krygiera to przede wszystkim stadion piłkarski. Obiekt położony jest blisko centrum Szczecina. Posiada 17 780 miejsc, w tym 1572 miejsc zadaszonych. Od lat 50. do 1989 roku stadion był własnością klubu MKS Pogoń Szczecin. Obecnie należy do gminy Miasto Szczecin i zarządza nim Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji (MOSRiR).

Copyright 2011 © SPORTDATA | ARENA ON-LINE
Home |  O firmie  |  Realizacje  |  Pobierz  |  Kontakt