Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

OFICJALNA STREFA KIBICA EURO 2012

7 czerwca 2012 roku razem z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej ruszyła Oficjalna Strefa Kibica UEFA EURO 2012. STREFA KIBICA zlokalizowana jest w samym centrum Gdańska na Placu Zebrań Ludowych. SPORTDATA była odpowiedzialna za przygotowanie stref wejściowych w systemie JUST GO, składających się z korytarzy wejścia/wyjścia wyposa- żonych w elektroniczne czujniki do zliczania osób wchodzących i wycho- dzących. System JUST GO służący do bieżącego, bezobsługowego monito- rowania ilości osób przebywających w strefie, dostarczał organizatorom strefy precyzyjnych informacji na temat ilości osób wchodzących na obiekt i wychodzących z obiektu, bieżącej ilości osób przebywających w danym momencie w strefie, ewentualnego przesłonięcia lub awarii torów zliczających. Dane przekazywane były do organizatora z określoną przez niego częstotliwością poprzez usługę SMS. Były również dostępne na panelu administracyjnym.

Strefa przygotowana była do jednorazowego przyjęcia ok. 30 tys. osób. System JUST GO wpływał na zapewnienie bezpieczeństwa osób przebywających w STREFIE KIBICA poprzez uniemożliwienie jej przepełnienia oraz zapewnienie jej funkcjonowania zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych.

Strefa zakończyła swoją działalność 1 lipca 2012 r. transmisją finałowego meczu EURO 2012 pomiędzy Hiszpanią a Włochami.

STREFĘ KIBICA odwiedziło ponad 331 tys. osób, w tym najwięcej w dniu meczu POLSKA-CZECHY - prawie 60 tys. kibiców przez cały dzień.

Wstęp do STREFY KIBICA był bezpłatny a kibice mieli do dyspozycji wielki telebim o pow. 103 m² i 16 monitorów, na których transmitowane były wszystkie mecze turnieju. Dodatkowo w strefie znajdowało się 41 punktów gastronomicznych serwujących głównie wyroby z listy produktów tradycyjnych województwa pomorskiego.
Copyright 2011 © SPORTDATA | ARENA ON-LINE
Home |  O firmie  |  Realizacje  |  Pobierz  |  Kontakt